Vonkajšie žalúzie

Exteriérové horizontálne žalúzie Z90

Žalúzie Z90 sú vyrábané v tvare písme Z. Svoj účel spĺňajú podobne ako exteriérové horizontálne žalúzie C80 sú vyrobené z plechu hrúbky 0,42mm, ale v šírke 90mm. Upevnené sú k nosnému profilu a vedené bočnými vodiacimi koľajnicami. Podľa želania zákazníka je možné nosný profil prekryť krycím plechom, alebo verziou pre podomietkové prevedenie. V prípade vytiahnutia žalúzie nahor budú pod krycím plechom schované aj lamely.

Tvar písme Z zabezpečuje úplné uzavretie lamiel na minimálny prienik svetla k čomu dopomáhajú aj tesnenia namontované na koncoch lamiel, čím je znížená aj ich hlučnosť hlavne pri silnom vetre. Sú najobľúbenejším typom žalúzií pre rodinné domy, administratívne budovy, výrobne haly a polyfunkčné domy.

V ponuke máte možnosť výberu ovládania manuálneho, motorom na vypínač alebo diaľkové ovládanie.

Exteriérové horizontálne žalúzie Z70

Vonkajšia žalúzia Z70 je spolu s vonkajšou žalúziou Z90 najžiadanejším typom pre rodinné domy a byty.

Je to technologicky najvyspelejšia vonkajšia žalúzia v oblasti tieniacej techniky. Ako napovedá názov, lišta v tvare písmena Z je široká 70 mm. K zníženiu hlučnosti žalúzie prispieva aj tvarovaná guma po celej dĺžke lamely.

Vonkajšia žalúzia Z70 má tiež vysoký stupeň tienenia.

Žalúzie Z70 sú vyrobené z plechu s hrúbkou 0,42 mm. Rovnako ako žalúzie Z90 ich možno zakryť krycím plechom alebo zabudovať pod omietku.

Exteriérové horizontálne žalúzie C80

Žalúzie C80 sú najčastejším typom žalúzií vyrábaný pre náš trh. Lamely majú tvar písmena C a sú vyrábané z valcovaného hliníka s hrúbkou 0,42 mm a šírkou 80 mm. Upevnené sú k nosnému profilu a vedené bočnými vodiacimi koľajnicami. Podľa želania zákazníka je možné nosný profil prekryť krycím plechom alebo je možné vyrobiť typový variant pre podomietkové prevedenie. V prípade vytiahnutia žalúzií nahor
budú pod krycím plechom schované aj lamely.

V ponuke ovládacieho mechanizmu poskytujeme možnosť výberu z viacerých variantov: manuálne, motorové prostredníctvom vypínača alebo diaľkové ovládanie.